Wiosenne porządki? Oto cztery porady

Wiosenne porządki to ten jeden raz w roku, kiedy niezwykle dokładnie porządkujemy własny dom, od piwnic po dach. Aczkolwiek po prawdzie dla większości z nas to jedno z najmniej wielbionych zadań. Oto cztery podpowiedzi, które przyczynią się do poprawy skuteczności wiosennych porządków. Dzięki nim prace te staną się dla Ciebie proste.

1. Jeden pokój w danym czasie. Rozpowszechnionym błędem w toku czyszczenia lokalu jest to, ze chcemy wszystko uczynić na raz i ostatecznie nie osiągamy takiego wyniku jakiego chcielibyśmy osiągnąć. Rozpocznij od jednego pomieszczenia i całkowicie go wyczyść. To jest także sposób na dalsze motywowanie się do pracy widząc błyszczące pomieszczenie.

2. Pył z odkurzania. Z biegiem czasu nadciąga wiosenny katar sienny, a jednym z najczęstszych uczuleń jest właśnie uczulenie na pył. Odkurzanie powinno być priorytetem numer jeden w czasie czyszczenia domu.

3. Zaopatrz się w właściwe narzędzia. Posiadając odpowiedni sprzęt do pracy możesz zaoszczędzić wiele stresu i sprawi to, że praca stanie się sporo prostsza i przyjemniejsza. Kup sobie dobry zestaw rękawic gumowych i odpowiedni asortyment środków czystości.

4. Kontroluj. Łatwo jest się wciągnąć w odkładanie porządków w czasie. Upewnij się, że z wiosennymi porządkami zdążysz przed latem.

Gdy lokal już jest czysty, kolejnym Twoim celem będzie utrzymywanie go w takim stanie, przydatny okazać się może proszek waschkonig. Spodziewam się, że zaciekawisz się tymi wskazówkami a czyszczenie w lokalu będzie jeszcze bardziej skuteczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik czyściciela i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.