Parę czynników, dla których należy używać ekologicznych produktów czyszczących

1. Lepiej pachną. Czy ilekroć byłeś w lokalu albo biurze czyszczonym przez firmy czyszczące, które używały jako główny środek czyszczący chloru? Nie powala na kolana, prawda? Naturalnie, iż środki czyszczące przyjazne dla środowiska są wolne od toksycznych zapachów.

2. Są przyjazne dla dzieci. Nie chcesz przecież by Twoje dziecko pełzało w fosforanach, wybielaczu i chlorku sodu, prawda? Substancje te mogą wywołać reakcje alergiczną, wchłaniają się przez skórę i wprowadzają w krwioobieg.

3. Są przyjazne dla zwierząt. Nasze zwierzęta są częścią rodziny. A jak już wcześniej wspomniano, niektóre z toksycznych chemikaliów czyszczących mogą być szkodliwe dla organizmów żywych. Niech i Twoje zwierzęta pozostaną bezpieczne.

4. Poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Być może już wiesz, iż jakość powietrza w wnętrzach jest statystycznie 2-5 razy gorsza. Kiedy używamy trujących produktów skażenie takiego wnętrza może wzrosnąć do 200 razy. Używając przyjazne dla środowiska produkty wolne od toksyn możemy znacznie zmniejszyć ilość zanieczyszczeń.

5. Są bio degradowalne. Spora część sztucznych środków nie ulega biodegradacji i gdy już pojawią się w naszym środowisku sieją spustoszenie na długie lata.

Jak można spostrzec istnieje wiele czynników, dla których należałoby korzystać z przyjaznych ekologicznie produktów czyszczących. To do interesanta należy aby dokonać słusznego wyboru. Korzystając z miejsc jak hurtownia chemiczna każdy znajdzie środek stosowny dla własnego domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik czyściciela i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.