O czym wypada pamiętać przy praniu dywanów?

Kto nie ma dywanu w swoim lokalu? Jeżeli nie w każdym pokoju, to przynajmniej w jednym czy dwóch wnętrzach na podłodze znajdziemy dywan. Po pewnym czasie użytkowania każdy z nas postanawia wyczyścić go. Jak to zrobić właściwie?

Oto parę istotnych spraw związanych z czyszczeniem dywanów, które należy wziąć pod uwagę przygotowując się do procesu, by wszystko odbyło się łatwo i bezproblemowo.

Czyść na bieżąco

Znawcy polecają pranie dywanów na bieżąco. Jeśli nie będziemy tego robić regularnie to pył, brud i inne skażenia dostaną się w głąb dywanu. Będziesz musiał zastosować intensywniejszego roztworu chemicznego by usunąć ten głęboko osadzony kurz, a to może wywołać uszkodzenie jakości tkanin. Regularnie oczyszczając dywan udoskonalisz nie tylko jego wygląd jak również chociaż powietrza w pomieszczeniu.

Z dala od ostrych i toksycznych towarów czyszczących

Bez trudności można odszukać roztwory chemiczne, które są bezpieczne i mają nieznaczny wpływ na środowisko naturalne. Problemem jest to, że istnieje także sporo trujących chemikaliów, które mogą powodować zagrożenie dla ludzi i zwierząt żyjących w lokalu. Takie toksyny mogą też uszkodzić tkaninę dywanu. Przed zakupem jakichkolwiek towarów chemicznych zawsze zaznajom się z etykietą. Wybieraj łagodne produkty czyszczące, które nie są agresywne dla środowiska, a takie może dostarczyć hurtownia chemii gospodarczej.

Regularne odkurzanie dywanów

Ciągłe odkurzanie dywanów zmniejsza liczbę potrzebnych prań dywanu.

Zawsze czytaj etykiety

Upewnij się, że znasz etykiety zmieszczone na dywanie i szczegółowe wyjaśnienie dotyczące tkanin. Znaczniki te powiedzą, jaka metoda jest najlepsza w procesie czyszczenia.

Staraj się stronić od jedzenia w bliskim sąsiedztwie dywanu

Najgorsze plamy jakie mogą powstać na dywanie to te po winie. Nawet gdy to może okazać się troszkę trudne, staraj się nie jeść i nie pić siedząc obok dywanu.

Działaj szybko

Ilekroć coś spadnie na dywan lub się na niego rozleje należy działać jak najszybciej. Koniecznie jest prędkie oczyszczenie i zabezpieczenie przed pozostaniem plamy. Pamiętaj, że natychmiastowa reakcja na każdy wyciek pomoże Ci utrzymać dom w schludności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Środki czystości i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.