Jak polerować buty we trafny sposób nie dewastując ich?

Aby porządnie czyścić buty bez ich uszkodzenia należy zapoznać się z konkretnym produktem, który został zaprojektowany z danego materiału. Istnieje powszechne nieporozumienie, które w większości wypadków prowadzi do wrzucenia butów do pralki z nadzieją na rezultaty. Nieraz jednak obuwie wychodzi z niej w gorszym stanie niż przed zmieszczeniem ich w tym miejscu. Jeśli masz buty, które są sporządzone z materiału wrażliwego na działanie pralki wówczas musisz odszukać możliwość by dokonać czyszczenia innym sposobem.

Bardzo dobry produkt to taki, który czyści bez psucia materiału, z którego jest on uczyniony. Środki czyszczące, które wykonane są z szkodliwych substancji chemicznych będą czynić cuda w usuwaniu brudu, ale w tym samym czasie będą one najprawdopodobniej unicestwiały materiał obuwia. Naturalne produkty do czyszczenia obuwia umożliwiają z łatwością usunąć zabrudzenia, żeby przywrócić je do pierwotnej świetności. Buty przeznaczone do wyrzucenia mogą odnaleźć nowe życie po dokładnym szorowaniu szczotką z małą ilością wody. Dobre środki do czyszczenia obuwia posiadają naturalne składniki jak olej kokosowy czy jajobę. Olej kokosowy zawiera enzymy, które pomagają rozbić plamy i zabrudzenia, do tego nie będąc szkodliwymi dla materiału. Ojel jajoba to naturalna odżywka, która zmiękcza skórę i inne materiały.

Proces czyszczenia jest nieomal tak nietrudny jak wrzucenie butów do pralki. Decydujące składniki jakie są nam potrzebne to woda, szczotka i środek czyszczący – taki, który nie zaszkodzi butom znaleźć można w miejscu jak chemia niemiecka hurtownia. Wybierając produkt czyszczący trzeba upewnić się, iż nie posiada on długiej listy substancji sztucznych w swoim składzie. Dobry środek czyszczący nie potrzebuje więcej jak paru składników w składzie.

Oto trzy proste kroki do ekspresowego i skutecznego wyczyszczenia zabrudzeń:

1. Małą ilość wody nałóż na szczotkę lub ścierkę

2. Nałóż niedużą ilość środka czyszczącego na namoczoną szczotkę i przetrzyj but dogłębnie. Już można zobaczyć jak łatwo wypada bród

3. Przetrzyj je miękkim ręcznikiem i podziwiaj jak ładnie wyglądają.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Środki czystości i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.