Jak chronić posadzkę, by została czysta i schludna

Aby regularnie utrzymywać czystość w naszych domach, musimy upewnić się, że to co mamy pod nogami jest pozbawione pyłu i brudu. Tak naprawdę utrzymanie mieszkania w czystości nie jest takie ciężkie. Wszystko co jest przydatne to wiedza odnośnie technik i urządzeń, które pomogą w pracy.

Pierwszą rzeczą jest oczyszczenie powierzchni. Usuń wszelkie przedmioty i utwierdź się, iż uczyniłeś to ze wszystkich mebli (włączając w to krzesła, o których niejednokrotnie zapominamy). Wszystkie powierzchnie muszą być wolne od jakichkolwiek przeszkód. Jeśli planujesz wyczyszczenie sprzętów powinieneś właśnie od nich zacząć.

W ten sposób wszystkie zanieczyszczenia pochodzące z mebli trafią na podłogę.

Musisz zakupić środek czyszczący i ulokować go w wiaderku wypełnionym wodą. Sporo produktów dostępnych na rynku to środki przyjazne otoczeniu – w swoim składzie mają wiele naturalnych składników, które są bezpieczne do stosowania. Każdy środek czyszczący trzeba używać zgodnie z zaleceniami producenta.

Zanurz mopa w wiadrze (wcześniej wymień głowicę na nową), w roztworze i pozostaw chwilę by wchłoną odrobinę wody. Wyduś nadmiar, nie chcesz wszak zostawiać na posadzce nadmiernej ilości wody. Mop powinien być wilgotny. W pierwszej kolejności zacznij wycierać zakątki pomieszczeń.

Jeśli w którymś obszarze spotkałeś się z stałymi zabrudzeniami tarcie musisz powtórzyć dwa a nawet trzy razy. Podczas usuwania trwałych zabrudzeń mop może być bardziej mokry niż w przypadku bezproblemowych plam.

Osusz całkowicie sprzątane powierzchnie. Otwarcie drzwi i okien będzie dobrym pomysłem by przyśpieszyć ten przebieg. Generalnie rzecz biorąc nie ma potrzeby osuszać podłogi przy użyciu suchych szmatek. Niech to powietrze wykona tą pracę za nas. Profesjonalny dystrybutor chemii gospodarczej pomoże Ci w doborze środków czyszczących.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Poradnik czyściciela i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.